Skip til hoved indholdet

Hvem sidder i Byrådet - Fredensborg kommune

Thomas Lykke Pedersen - A - Borgmester
Borgmester

Thomas Lykke Pedersen - A

Borgmester

Thomas Lykke Pedersen - A

A - Socialdemokratiet

Bogårdsvej 419,
3050 Humlebæk

T: 72 56 51 90

Medlem af udvalg:
Formand for Byrådet og Økonomiudvalget

Louise Mehnke - A -

Louise Mehnke - A

Louise Mehnke - A

A - Socialdemokratiet

Medlem af udvalg:
Formand for Social- og Sundhedsudvalget, medlem af Økonomiudvalget og Plan-, Trafik og Klimaudvalget

Cømert Sonsuz - A -

Cømert Sonsuz - A

Cømert Sonsuz - A

A - Socialdemokratiet

Valmuens Kvarter 9,
2990 Nivå

M: 27 58 33 42

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget, Fritids- og Idrætsudvalget, Social- og Sundhedsudvalget

Per Frost Henriksen - A -

Per Frost Henriksen - A

Per Frost Henriksen - A

A - Socialdemokratiet

Kirsebærhaven 1,
3480 Fredensborg

M: 25 13 62 99

Medlem af udvalg:
Formand for Børne- og Skoleudvalget og medlem af Økonomiudvalget, Fritids- og Idrætsudvalget og Udvalget for Natur-, Miljø og Bæredygtig Udvikling

Charlotte Sander - A -

Charlotte Sander - A

Charlotte Sander - A

A - Socialdemokratiet

Plantagevej 24,
3480 Fredensborg

T: 48 48 55 03 | M: 28 19 55 03

Medlem af udvalg:
Medlem af Fritids- og Idrætsudvalget, Social- og Sundhedsudvalget og Børne- og Skoleudvalget.

Suzan Daoud - A -

Suzan Daoud - A

Suzan Daoud - A

A - Socialdemokratiet

Egedalsvænge 53, 3th ,
2980 Kokkedal

M: 20 53 60 99

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget og Fritids- og Idrætsudvalget.

Sarah Lykke - A  -

Sarah Lykke - A

Sarah Lykke - A

A - Socialdemokratiet

Mellemengen 15, 2TV,
2980 Kokkedal

M: 23 49 01 85

Medlem af udvalg:
Medlem af Børne- og Skoleudvalget og Udvalget for Natur-, Miljø og Bæredygtig Udvikling

Carsten Nielsen - A -

Carsten Nielsen - A

Carsten Nielsen - A

A - Socialdemokratiet

Gammel Torpenvej 20,
3050 Humlebæk

M: 40 63 13 16

Medlem af udvalg:
Næstformand for Kulturudvalget og medlem af Plan-, Trafik- og Klimaudvalget

Lars Simonsen - B -

Lars Simonsen - B

Lars Simonsen - B

B - Det Radikale Venstre

Boserupvej 410,
3050 Humlebæk

T: 49 19 30 96 | M: 27 36 56 68

Medlem af udvalg:
Formand for Plan-, Trafik- og Klimaudvalget, medlem af Økonomiudvalget og Kulturudvalget.

Bettina Bové - B -

Bettina Bové - B

Bettina Bové - B

B - Det Radikale Venstre

M: 29 12 94 34

Medlem af udvalg:
Næstformand for Social- og Sundhedsudvalget og næstformand for Udvalget for Natur-, Miljø- og Bæredygtig Udvikling, Medlem af Børne- og Skoleudvalget og Kulturudvalget

Soma Mayel - B -

Soma Mayel - B

Soma Mayel - B

B - Radikale Venstre

M: 23 30 16 87

Medlem af udvalg:
Formand for Fritids- og Idrætsudvalget, medlem af Økonomiudvalget, Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget, Børne- og Skoleudvalget

Jesper Tvilde - C -

Jesper Tvilde - C

Jesper Tvilde - C

C- Det Konservative Folkeparti

Eskildvej 7,
2990 Nivå

M: 22 97 98 76

Medlem af udvalg:
Næstformand for Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget og medlem af Økonomiudvalget

Heidi Boss Nyby - C -

Heidi Boss Nyby - C

Heidi Boss Nyby - C

C- Det Konservative Folkeparti

Sølystparken 16,
2990 Nivå

M: 22 96 39 63

Medlem af udvalg:
Næstformand i Fritids- og Idrætsudvalget, medlem af Børne- og Skoleudvalget og Udvalget for Natur-, Miljø- og Bæredygtig Udvikling

Michael Huusom - C -

Michael Huusom - C

Michael Huusom - C

C - Det Konservative Folkeparti

Havrevænget 208,
2990 Kokkedal

M: 61 66 26 09

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget og Social- og Sundhedsudvalget

Thomas von Jessen - C -

Thomas von Jessen - C

Thomas von Jessen - C

C - De Konservative

Solvænget 1,
2990 Nivå

M: 50 83 63 47

Medlem af udvalg:
Medlem af Økonomiudvalget, Plan-, Trafik- og Klimaudvalget og Kulturudvalget

Mikkel Hartwich - C -

Mikkel Hartwich - C

Mikkel Hartwich - C

C - Det Konservative Folkeparti

Baunebjergvej 528,
3050 Humlebæk

M: 20 37 52 59

Medlem af udvalg:
Medlem af Børne- og Skoleudvalget, Fritids- og Idrætsudvalget og Social- og Sundhedsudvalget

Steen Løfstrøm - D -

Steen Løfstrøm - D

Steen Løfstrøm - D

D - Nye Borgerlige

Kromosevej 1,
3050 Humlebæk

M: 20 43 45 24

Medlem af udvalg:
Medlem af Kulturudvalget og Udvalget for Natur-, Miljø- og Bæredygtig Udvikling

Hanne Berg - F -

Hanne Berg - F

Hanne Berg - F

F- Socialistisk Folkeparti

Solvej 14,
2990 Nivå

M: 50 83 63 44

Medlem af udvalg:
Formand for Udvalget for Natur-, Miljø- og Bæredygtig Udvikling, medlem af Økonomiudvalget, Børne- og Skoleudvalget og Kulturudvalget.

Bent Fischer-Nielsen - F -

Bent Fischer-Nielsen - F

Bent Fischer-Nielsen - F

F - Socialistisk Folkeparti

Sølystparken 2,
2990 Nivå

M: 25 57 41 52

Medlem af udvalg:
Næstformand i Børne- og Skoleudvalget, medlem af Plan-, Trafik- og Klimaudvalget, Social- og Sundhedsudvalget

Lars Søndergaard - V - 2. viceborgmester
2. viceborgmester

Lars Søndergaard - V

2. viceborgmester

Lars Søndergaard - V

V - Venstre

Soldalen 20,
2990 Nivå

M: 22 24 98 27

Medlem af udvalg:
Formand for Arbejdsmarked- og Erhvervsudvalget, medlem af Økonomiudvalget, Børne- og Skoleudvalget og Fritids- og Idrætsudvalget

Mie Stattau - V -

Mie Stattau - V

Mie Stattau - V

V - Venstre

Eskildsvej 4,
2990 Nivå

M: 40 35 83 05

Medlem af udvalg:
Næstformand for Plan-, Trafik- og Klimaudvalget, medlem af Udvalget for Natur, Miljø og Bæredygtig Udvikling

Tinne Borch Jacobsen - V -

Tinne Borch Jacobsen - V

Tinne Borch Jacobsen - V

V - Venstre

Kirsebærhaven 18,
3480 Fredensborg

T: 48 48 53 63 | M: 23 82 61 10

Medlem af udvalg:
Medlem af Økonomiudvalget, Børne- og Skoleudvalget og Kulturudvalget.

Carsten Bo Nielsen - V -

Carsten Bo Nielsen - V

Carsten Bo Nielsen - V

V- Venstre

Bogårdsvej 415,
3050 Humlebæk

M: 50 24 00 58

Medlem af udvalg:
Medlem af Plan-, Trafik- og Klimaudvalget og Social- og Sundhedsudvalget

Kristian Tanderup - V -

Kristian Tanderup - V

Kristian Tanderup - V

V - Venstre

Boserupvej 306,
3050 Humlebæk

M: 23 28 23 18

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget og Fritids- og Idrætsudvalget

Bjørn Svensson - Ø - Orlov fra 1. oktober -

Bjørn Svensson - Ø - Orlov fra 1. oktober

Bjørn Svensson - Ø - Orlov fra 1. oktober

Ø - Enhedslisten

Lykkemosevej 17,
3480 Fredensborg

M: 40 45 95 33

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget, Social- og Sundhedsudvalget og Kulturudvalget

Sussi Jensen - Ø - stedfortræder for Bjørn Svensson

Sussi Jensen - Ø - stedfortræder for Bjørn Svensson

Ø - Enhedslisten

Teglgårdsvej 443, 2th,
3050 Humlebæk

T: 60 60 18 06

Medlem af udvalg:
Medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget, Social- og Sundhedsudvalget og Kulturudvalget

Christian de Jonquieres - FSK - 1. viceborgmester
1. viceborgmester

Christian de Jonquieres - FSK

1. viceborgmester

Christian de Jonquieres - FSK

Byrådsgruppen Fredensborg SocialKonservative (FSK)

Kongevejen 38,
3480 Fredensborg

M: 26 16 46 50

Medlem af udvalg:
Næstformand i Økonomiudvalget

Ulla Hardy-Hansen - FSK -

Ulla Hardy-Hansen - FSK

Ulla Hardy-Hansen - FSK

Byrådsgruppen Fredensborg SocialKonservative (FSK)

Toeltvej 6,
3480 Fredensborg

M: 50 83 63 49

Medlem af udvalg:
Formand for Kulturudvalget og medlem af Arbejdsmarkeds- og Erhvervsudvalget